Pāris praktiski padomi, ko obligāti vajag pārbaudīt savam auto, pirms iestājusies ziema.

Parūpējies par savu auto, lai tas var parūpēties par drošu un patīkamu braukšanu pēc aukstuma iestāšanās.

  • Riepu maiņa – ziemas sezonā, lai izvairītos no negadījumiem, nepieciešama labāka saķere ar ceļu. Tādēļ jānomaina riepas uz ziemas vai vissezonas riepām ar labāku protektoru.
    Vieglo auto ziemas riepu minimālais protektora dziļums ir 4 mm, tāpat uzmanība jāpievērš arī riepu vecumam.
  • Logu šķidrums – nepieciešams nomainīt vasaras logu šķidrumu pret ziemas, galvenais, kas jāatcerēties ir vasaras šķidrumu pilnībā izlietot un tad tikai tad uzpldīt ziemas. Ziemas logu šķidrumam ir zemāka sasalšanas temperatūra, dēļ kā neradīsies situācija, ka tas ir sasalis.
  • Akumulatora pārbaude – ne tikai vecākām, bet arī jaunākām automašīnām iesakām veikt tā pārbaudi pirms ziemas sezonas, kur noteiks akumulatora tehnsiko stāvokli un vai tas nav jāmaina. Šāda pārbaude palīdzēs izvairīties no nepatīkama pārsteiguma pēc aukstas nakts.
  • Auto apstrādāšana pret aizsalsšanu – lai automašīnai no rīta nebūtu aizsalušas durvis tā, ka nevar tikt iekšā, iesakām apstrādāt druvju un bagāžas nodalījuma gumijas ar airosolu vai silikona zīmuli. Kā arī slēdzenes ar speciāli tam paredzētu aerosolu.
  • Salona tīrība – iesakām auto uz ziemu aprīkot ar gumijas paklājiņiem. Gumijas paklājiņi paglābs auto no nevajadzīga mirtruma un sāls “ieēšanās” auto grīdas pārklājumā.
  • Aksesuāri – sagatavojam nepieciešamos atribūtus sniega tīrīšanai un ledus skrāpēšanai: sniega birstie, ledus skrāpi, kādu cimdu pāri, automašīnas startēšanas jeb ‘piepīpēšanas‘ vadus.
  • Grūtakais, ko vajag atcerēties un ņemt vērā pirms došanās ceļā, ir uzlikt modinātāju par kādām 20-30 min ātrāk, lai varētu sagatavot auto braukšanai – notīrīt sniegu, ledu un uzsildīt motoru.